zadzwońinfo

Posted by on 6 listopada 2017

Potrzebujesz drzwi kominkowych na wymiar?

Czasami mamy potrzebę dokonania zmiany w naszym domu. Posiadamy wymarzony kominek, ale nie palimy w nim zbyt często, gdyż nie posiada on drzwiczek, ani żadnego innego zabezpieczenia. Dostępne na rynku parawany nie odpowiadają naszym gustom. Zaczynasz szukać możliwości dorobienia drzwiczek do kominka, ale znaleźć fachowca wcale nie jest łatwo. Witamy na naszej stronie, która mamy nadzieję rozwiąże Twój problem.

Stworzenie drzwi kominkowych wymaga od wykonawcy pomysłowości, gotowych rozwiązań, ale również rozwiązań niestandardowych nad którymi trzeba się dłużej zastanowić. Proces powstawania drzwi kominkowych nie jest w gruncie rzeczy czymś bardzo trudnym, ale czasochłonnym. Dlatego nie podejmujmy decyzji i nie wywierajmy presji, że drzwiczki muszą być na już. Ten artykuł ma przybliżyć Państwu proces powstawania drzwiczek do kominka, jak również pokazać jak mrówczą pracą jest wykonanie ich, tak by spełniały Państwa oczekiwania.

Po pierwsze projekt – ten jest bardzo ważny – można wykonać go odręcznie lub w komputerze. Niektórzy klienci naprawdę się starają, by pomóc naszym fachowcom zobrazować drzwiczki, zwłaszcza jeśli sami wykonują pomiary.Bo właśnie od pomiarów wszystko się zaczyna. Dokładne zmierzenie kominka i podanie wymiarów wszystkich rantów JEST niezwykle istotne na późniejszym etapie montażu drzwi kominkowych. Nasz fachowiec najczęściej dojeżdża do Państwa i sam pobiera pomiary jednak czasami jest to zbyt daleko , wtedy prosi o współpracę klienta.

PROJEKT DRZWI KOMINKOWYCH

PROJEKT DRZWI KOMINKOWYCH

Po drugie zdjęcia – Aby fachowiec zrobił drzwi dokładnie, będzie potrzebował wizualizacji kominka. Najlepiej podesłać zdjęcia. Zwróci uwagę wówczas gdzie umieścić mocowania. Poprosi o brakujące lub potrzebne mu wymiary.

Po trzecie szczegóły – Istnieje możliwość dobrania zdobień widocznych na ramie drzwi kominkowych. Najchętniej wybierane wzory pokazuję poniżej. Dodatkowo określacie Państwo rodzaj montowanej szyby. Szyba do kominka żaroodporna samoczyszcząca czy żaroodporna zwykła. O różnicy piszemy w tym artykule -> Szyby do kominka – o szybie samoczyszczącej

zdobienia drzwi kominkowych

zdobienia drzwi kominkowych w kwiatki

zdobienia drzwi kominkowych

zdobienia drzwi kominkowych w elegancki deseń

 

 

 

 

 

 

 

 

Po czwarte wycena – W wycenie bierzemy pod uwagę wszystko z poprzednich punktów.

Po piąte robota – Pracę nad drzwiczkami rozpoczynamy od zamówienia niezbędnych materiałów. Cały proces powstawania drzwiczek to spawanie, fachowa obróbka, zdobienie i malowanie farbą żaroodporną. Aby zobaczyli Państwo nasze realizacje zapraszamy do zakładki -> Przykładowe realizacje drzwiczek kominkowych

Po szóste montaż – Generalnie sami montujemy drzwi i dojeżdżamy do klientów, jeżeli jednak zdecydowanie odległość blokuje nasze dojazdy do klienta,drzwiczki wysyłamy z instrukcją montażu.

 

Posted in: Poradnik kominkowy