zadzwońinfo

Posted by on 29 września 2018

Kiedy podjąć decyzję o tym jakiego typu ogrzewanie powinniśmy zastosować w naszym domku letniskowym?

Często chcielibyśmy korzystać z naszego domku letniskowego gdy jest zimno, mokro i nieprzyjemnie. Wiele osób na etapie projektu zakłada, że z domku będzie korzystało się wyłącznie w lecie i ogrzewanie nie będzie potrzebne. Jednak pamietajmy, że latem zdarzają się również brzydkie dnie, co skutecznie może zepsuć nam wyjazd gdy nie mamy możliwości ogrzania. Wyciągamy z szaf farelki, które ogrzewają małe powierzchnie bardzo długo i zuzywajądużo prądu.

Branża kominkowa ma do zaproponowania doskonałe rozwiazanie dla domków letniskowych. Sam kominek w maleńkim domku w górach czy nad jeziorem budować nam będzie wspaniały klimat. Nie raz z rozkoszą siądziemy z lampką wina przy kominku i będziemy mogli się odpręzyć wsłuchując sie w trzaskające drewno w kominku i wpatrując się w tańczące iskry.

Co zatem zrobić, aby było tak miło i przyjemnie?

Powrócmy do etapu projektowania – już w tym momencie weźmy pod uwagę zainstalowania w domku kominka z płaszczem wodnym, który oprócz wspomnianej wyżej funkcji ozdobnej, będzie pełnił funkcję ogrzewania w całym domu nie tylko w jednym pomieszczeniu. Jest to jednorazowa inwestycja, która w perspektywie użytkowania zwraca się z nawiązką. Pamietajmy jednak, że wkład do kominka z płaszczem wodnym jest droższy od tradycyjnego.

Kominek tradycyjny

Apropo kominka tradycyjnego – Oczywiście jest on też doskonałym pomysłem – również można ze zwykłego kominka rozporwadzać ciepło po całym domu! Przy wyborze tego sposobu ogrzewania pamietajmy o solidnych zapasach drewna sezonowanego.  O tym czym palić w kominku przeczytacie Państwo w naszym obszernym artykule. 

Kominek typu koza

 

Piec Koza

Branża kominkowa ma również rozwiązania dla małych pomieszczeń. Propozycją jest piec koza. Piece typu koza to inaczej kominki wolnostojące zajmujące niewiele miejsca. Do jego inslalacji musi być przewidziany komin, gdyż tam odprowadzane będa spaliny. Zaletą takiego kominka z całą pewnością jest jego niewielki wymiar ale również eleganckie kształty. Jeśli dobrze dobierzemy mocowo piec do wnętrza, to ten z pozoru niewielki kominek jest w stanie ogrzać pomieszczenie o powierzchni nawet 100 m2.

Wzystko, zalezy od naszych preferencji i gustu. 🙂

 

Posted in: Poradnik kominkowy