zadzwońinfo

Posted by on 13 stycznia 2017

Zawsze czysta szyba w kominku.

szyba samoczyszcząca Wiele osób nie decyduje się na kominek w domu, ponieważ przewiduje, że uciążliwe będzie utrzymywanie czystości po każdym romantycznym wieczorze, a mycie szyby doprowadzi do szewskiej pasji. Nie dziwi nas to. Jednak jak to w naszym życiu bywa, ludzie szukają takich rozwiązań aby maksymalnie ułatwić sobie życie i sprawić by było one przyjemne.

Jak to się dzieje, że szyba do kominka się nie brudzi?

Szyba samoczyszcząca rozwiąże problemy każdej osoby posiadającej kominek. Uważamy, że jest to zdecydowanie lepsza opcja od zwykłej szyby żaroodpornej. Wielu klientów, którym rozbiła się szyba kominkowa, decydują się jednak na zakup szyby samoczyszczącej.

Szyba samoczyszcząca jest pokryta cienką i niewidoczną dla oka warstwą tlenku metalu, która nałożona jest po zewnętrznej stronie szyby kominka. Dlatego jeśli Państwo kupują szybę samoczyszcząca i zamierzają samodzielnie ją mocować w ramie, sklep powinien umieścić informację na szybie, która powłoka jest zewnętrzną, a która wewnętrzną, by nie mieli Państwo kłopotu z montażem.  Dzięki warstwie z tlenków metali część promieniowania podczerwonego odbijana jest do wnętrza kominka. Cały proces przechodzenia promieniowania przez szybę i udział tlenków metali powoduje, że spalanie poprawia się o 25% dzięki czemu następuje samoczyszczenie. Dlaczego? Każda osoba posiadająca kominek zauważyła zapewne, że im mniejszy ogień tym więcej zabrudzeń na szybie.  A im większy ogień, tym większe zużycie drewna, ale również szyba brudzi się wolniej. W tym drugim przypadku sadza (substancja smolista) ulega wypaleniu i nie zdąży zabrudzić nam szyby. Całe to zjawisko nazywa się efektem pyrolizy. Dodanie do tego powłoki z  tlenków powoduje zdumiewające efekty czystości.

Sprawdź szybę samoczyszczącą czy jest samoczyszcząca.

  • Sprawdź czy Twoja szyba ma zielono-fioletowe zabarwienie. (Zerknij pod światło – powinien pojawić się refleks)
  • Masz miernik elektroniczny? Świetnie szyba samoczyszcząca w przeciwieństwie ze zwykłą przewodzi prąd.

Pielęgnacja szyby samoczyszczącej.

Dlaczego szyba kominkowa pęka?

Uwaga jeśli będziesz stosować się do wskazówek Twoja szyba nigdy nie straci swoich właściwości samoczyszczenia.

  • Szybę myj wodą z mydłem lub preparatami do szkła kominkowego.
  • Stosuj miękkie szmatki, gąbki, myjki

Nie wolno używać szorujących środków czyszczących (w tym: detergentów i środków żrących) ani gąbek typu druciak czy szczotek!

Posted in: Poradnik kominkowy